25MU106MD15750 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 25MU106MD15750 |
Description | CAP FILM 10UF 20% 25VDC 2220 |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µF Film Capacitor 25V Acrylic, Metallized 2220 (5750 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 25MU106MD15750 Models |
Category | Dielectric Material |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case |
Part Status Active | Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) |
Tolerance ±20% | Termination Solder Pads |
Voltage Rating - DC 25V | Applications DC Link, DC Filtering |