25MU106MD15750
DigiKey Part Number
1189-2521-2-ND - Tape & Reel (TR)
1189-2521-1-ND - Cut Tape (CT)
1189-2521-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25MU106MD15750
Description
CAP FILM 10UF 20% 25VDC 2220
Detailed Description
10 µF Film Capacitor 25V Acrylic, Metallized 2220 (5750 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
25MU106MD15750 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±20%
Voltage Rating - DC
25V