SL0812101AT | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 570-SL0812101ATTR-ND - Tape & Reel (TR) 570-SL0812101ATCT-ND - Cut Tape (CT) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SL0812101AT |
Description | ICL 120 OHM 20% 1A 8MM |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Inrush Current Limiter 120 Ohms ±20% 1 A 0.315" (8.00mm) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Steady State Max 1 A |
Manufacturer Vishay Ametherm | R @ Current 800 mOhms |
Series | Diameter 0.315" (8.00mm) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Lead Spacing 0.201" (5.10mm) |
Part Status Active | Approval Agency UL |
R @ 25°C 120 Ohms | Base Product Number |
Tolerance ±20% |