AS321R030
DigiKey Part Number
570-AS321R030-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AS321R030
Description
ICL 1 OHM 25% 30A 30MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 1 Ohms ±25% 30 A 1.181" (30.00mm)
Category
Tolerance
±25%
Manufacturer
Vishay Ametherm
Current - Steady State Max
30 A
Series
R @ Current
8 mOhms
Packaging
Bulk
Diameter
1.181" (30.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.673" (17.10mm)
R @ 25°C
1 Ohms