12X12WEC1
DigiKey Part Number
V2021-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12X12WEC1
Description
PROTO BOARD COPPER CLAD 12X12"
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Proto Board Copper Clad FR4, Single Sided, 1 oz. 12.00" x 12.00" (304.8mm x 304.8mm)
Category
Proto Board Type
Copper Clad, Uncoated
Manufacturer
Vector Electronics
Size / Dimension
12.00" x 12.00" (304.8mm x 304.8mm)
Series
Board Thickness
0.062" (1.57mm) 1/16"