CB10LABKIT | |
|---|---|
DigiKey Part Number | CB10LABKIT-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CB10LABKIT |
Description | KIT POT TRIM 100-10M OHM 160PCS |
Customer Reference | |
Detailed Description | Trimmer Potentiometer Kit 100 ~ 10M Ohm ±20%, ±30% 0.15W Carbon 160 Pieces (32 Values - 5 Each) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Resistive Material Carbon |
Manufacturer TE Connectivity Passive Product | Tolerance ±20%, ±30% |
Series | Power (Watts) 0.15W |