I7A4W033A033V-0C3-R
DigiKey Part Number
285-I7A4W033A033V-0C3-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
I7A4W033A033V-0C3-R
Description
DC DC CONVERTER 3.3-24V 500W
Detailed Description
Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 3.3 ~ 24V 33A 18V - 60V Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
I7A4W033A033V-0C3-R Models
Features
Adjustable Output, Baseplate, Remote On/Off, Remote Sense
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (With Derating)
Packaging
Tray
Efficiency
98%
Size / Dimension
1.45" L x 1.34" W x 0.50" H (36.8mm x 34.0mm x 12.7mm)
Voltage - Input (Min)
18V
Voltage - Input (Max)
60V
Approval Agency
CE, UKCA
Current - Output (Max)
33A
Standard Number
Power (Watts)
500 W