STGIPL20K60 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
onsemi
In Stock: 31
Datasheet
Power Driver Module IGBT 3 Phase 600 V 20 A 38-PowerDIP Module, Offset Leads
38-SDIP Module
STGIPL20K60
DigiKey Part Number
497-11869-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
STGIPL20K60
Description
IGBT IPM 600V 20A 38-PWRDIP MOD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current
20 A
Voltage
600 V
Series
Voltage - Isolation
2500VDC