SM15T30CAY
DigiKey Part Number
497-10791-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-10791-1-ND - Cut Tape (CT)
497-10791-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM15T30CAY
Description
TVS DIODE 25.6VWM 53.5VC SMC
Detailed Description
53.5V Clamp 187A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
EDA/CAD Models
SM15T30CAY Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
187A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
AEC-Q101
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
25.6V
Voltage - Breakdown (Min)
28.5V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.5V