RPCQ2512JT820R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RPCQ2512JT820R |
Description | RES, PULSE, 2512, 820 OHM, 5%, 4 |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 820 Ohms ±5% 4W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RPCQ2512JT820R Models |
Category | Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2512 (6332 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm) |