ASR14JB10M0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
10 MOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Metal Film
ASR/ASRM Resistors
ASR14JB10M0
DigiKey Part Number
738-ASR14JB10M0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASR14JB10M0
Description
RES 10M OHM 5% 1/4W AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ASR14JB10M0 Models
Features
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)