SCIHP0412-R047 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SCIHP0412-R047 |
Description | FIXED IND 47NH 13A SURFACE MOUNT |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 nH Shielded Wirewound Inductor 13 A Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 32A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 200 kHz |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type Wirewound | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.189" L x 0.171" W (4.80mm x 4.35mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |