SCIHP0412-R047
DigiKey Part Number
595-1757-2-ND - Tape & Reel (TR)
595-1757-1-ND - Cut Tape (CT)
595-1757-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SCIHP0412-R047
Description
FIXED IND 47NH 13A SURFACE MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 nH Shielded Wirewound Inductor 13 A Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
32A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
200 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Wirewound
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.189" L x 0.171" W (4.80mm x 4.35mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)