CEB-44D06
DigiKey Part Number
102-1170-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CEB-44D06
Description
BUZZER ELEMENT STD 600HZ 44MM
Detailed Description
600 Hz Standard Buzzer Element 20V p-p 1.732" Dia (44.00mm) 1 kOhms
EDA/CAD Models
CEB-44D06 Models
Type
Standard
Impedance
1 kOhms
Series
Capacitance @ Frequency
70000pF @ 120Hz
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension
1.732" Dia (44.00mm)
Frequency
600 Hz
Voltage - Input (Max)
20V p-p