AS01506MS-SC15-WP-R
DigiKey Part Number
668-1612-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AS01506MS-SC15-WP-R
Description
SPEAKER 6OHM 1W TOP PORT 93DB
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6 Ohms Receiver Speaker 1 W 650 Hz ~ 20 kHz Top Rectangular
EDA/CAD Models
AS01506MS-SC15-WP-R Models
Power - Rated
1 W
Series
Power - Max
1.2 W
Magnetic
Material - Cone
Polyimide (PI)
Frequency Range
650 Hz ~ 20 kHz
Frequency - Self Resonant
650Hz
Termination
Spring Type
Impedance
6 Ohms
Size / Dimension
0.591" L x 0.433" W (15.00mm x 11.00mm)
Efficiency - dBA
93.00
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)