BNX025H01B
DigiKey Part Number
490-7834-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BNX025H01B
Description
FILTER LC 10UF SMD
Detailed Description
LC EMI Filter 5th Order Low Pass 2 Channel C = 10µF 15 A 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
BNX025H01B Models
Category
Current
15 A
Manufacturer
Murata Electronics
Values
C = 10µF
Packaging
Strip
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated
25V
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.476" L x 0.358" W (12.10mm x 9.10mm)
Height
0.146" (3.70mm)
Attenuation Value
35dB @ 50kHz ~ 1GHz