GKG10015
DigiKey Part Number
2447-GKG10015-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GKG10015
Description
CAP TRIMMER 3-10PF 100V TH
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3 ~ 10pF Trimmer Capacitor 100 V Top Through Hole
Category
Dielectric Material
Ceramic
Manufacturer
EW Electronics
Q @ Freq
300 @ 1MHz
Series
Size / Dimension
0.236" Dia (6.00mm)
Packaging
Bulk
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)
Part Status
Active
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Capacitance Range
3 ~ 10pF
Mounting Type
Through Hole
Adjustment Type
Top
Features
General Purpose
Voltage - Rated
100 V