MDS-090AAS24 BA
DigiKey Part Number
1145-1020-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDS-090AAS24 BA
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W
Customer Reference
Detailed Description
24V 90 W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Category
No Load Power Consumption
500mW (Max)
Efficiency
Level V
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Cord Length
47.2" (1.20m)
Form
Desktop (Class II)
Size / Dimension
5.91" L x 2.36" W x 1.38" H (150.0mm x 60.0mm x 35.0mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output
24V
Current - Output (Max)
3.75A
Power (Watts)
90 W