ADP2503ACPZ-3.3-R7 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ADP2503ACPZ-3.3-R7 |
Description | IC REG BUCK BOOST 3.3V 10LFCSP |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Buck-Boost Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 600mA 10-VFDFN Exposed Pad, CSP |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ADP2503ACPZ-3.3-R7 Models |
Category | Voltage - Input (Max) 5.5V |
Mfr | Voltage - Output (Min/Fixed) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Output |
Part Status Active | Frequency - Switching 2.5MHz |
Function Step-Up/Step-Down | Synchronous Rectifier Yes |
Output Configuration Positive | Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA) |
Topology | Mounting Type Surface Mount |
Output Type | Package / Case |
Number of Outputs 1 | Supplier Device Package 10-LFCSP-WD (3x3) |
Voltage - Input (Min) 2.3V | Base Product Number |