ADA4610-2ARZ-R7
DigiKey Part Number
505-ADA4610-2ARZ-R7TR-ND - Tape & Reel (TR)
505-ADA4610-2ARZ-R7CT-ND - Cut Tape (CT)
505-ADA4610-2ARZ-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADA4610-2ARZ-R7
Description
IC OPAMP JFET 2 CIRCUIT 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
J-FET Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ADA4610-2ARZ-R7 Models
Category
Voltage - Input Offset
400 µV
Mfr
Current - Supply
1.6mA (x2 Channels)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Output / Channel
79 mA
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Min)
10 V
Amplifier Type
Voltage - Supply Span (Max)
30 V
Number of Circuits
2
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Output Type
Rail-to-Rail
Mounting Type
Surface Mount
Slew Rate
61V/µs
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Gain Bandwidth Product
16.3 MHz
Supplier Device Package
8-SOIC
-3db Bandwidth
9.5 MHz