C1E-25.000-20-2030-R
DigiKey Part Number
3997-C1E-25.000-20-2030-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
3997-C1E-25.000-20-2030-RCT-ND - Cut Tape (CT)
3997-C1E-25.000-20-2030-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1E-25.000-20-2030-R
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF SMD
Detailed Description
25 MHz ±20ppm Crystal 20pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
C1E-25.000-20-2030-R Models
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)