9FGV1000 Series PhiClock™ Programmable Clock Generators
Renesas’ 9FGV1000 series PhiClock programmable clock generators with four unique I²C addresses
- <250 fs rms 12 k to 20 M
- PCIe® Gen1-4 (Gen5-ready)
- 10 MHz to 312.5 MHz
- 100 mW to 250 mW
- 1.8 V to 3.3 V operation